Катакомби в Одесі є одними з найбільш протяжних і заплутаних у світі. На сьогоднішній день, приблизна довжина одеських катакомб складає понад 2.5 тис. кілометрів. Пік глибини 100 метрів. Велика частина з них знаходиться безпосередньо під містом Одеса.

Причина утворення — видобуток будівельного матеріалу — черепашнику, або інша назва — «понтичний вапняк» з якого будувалися будинки в Одесі.

Історики називають початок видобутку вапняку початок XIII століття, коли будівельний матеріал з вапняку почав набирати популярність. Однак деякі спелеологи стверджують, що деякі печери старше самого міста Одеса.

У минулому столітті, катакомби використовувалися контрабандистами для переправлення товарів у різні райони міста, а в роки Другої світової війни для переховування партизанів. Розгалужена мережа одеських катакомб практично виключала можливість виявлення захованих людей всередині.

Сьогодні частина одеських катакомб використовується в промислових цілях. Тут є склади з коньяком пункти зв’язку і т. д. Частина тунелів обладнана під музей Великої вітчизняної війни, який користується великим попитом у приїжджають в місто гостей і туристів.

У воєнні роки, в катакомбах жило опір. Деякі люди тут провели без вилазки на поверхню більше року.

Тут їли і спали. Частина продуктів партизанам постачали місцеві жителі.

Сьогодні потрапити в катакомби Одеси можна тільки організованої туристичної групи. Купити екскурсію можна в Одесі практично на кожному розі. Як правило, у вартість включений гід, який розповідає цікаві історії про освіту катакомб, військові моменти і використання тунелів у цивільних цілях.

Views:
38